Site Overlay

Polska noblistka dla czytelników

Czy ktoś nie wie, kim jest TaniaKsiazka Olga Tokarczuk? Po tym jak otrzymała ona Nagrodę Nobla, chyba nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości. Jedna z najbardziej utytułowanych, polskich autorek, która ma na swoim koncie wiele znakomitych dzieł. Takich, które za każdym razem cieszą się ogromną popularnością. Dlaczego jej książki są tak lubiane? Ponieważ za każdym razem udowadnia ona, że nie ma żadnych granic. One są tylko w naszej głowie. Człowiek jest w stanie je przekroczyć, jeżeli ma do tego odpowiednią motywację. W 2018 roku pisarka otrzymała Man Booker International Prize za książkę “Bieguni”. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ Tokarczuk jako jedyna Polka otrzymała to ważne, prestiżowe wyróżnienie.

“Księgi Jakubowe”

Prawie tysiąc stron treści, które nie pozostawiają człowieka spokojnie. Książka, która daje do myślenia. Od wielu lat obecna na rynku, nadal przyciąga do siebie wielką ilość czytelników. Niektórzy nie mieli jeszcze do czynienia z tą książką. Inni ponownie chcą przenieść się do małej miejscowości o nazwie Rohatyn, gdzie na ich oczach zmienia się świat.

Połowa XVIII wieku. Katarzyna Kossakowska i Elżbieta Drużbacka pojawiają się w rohatyńskim dworku, gdzie mają okazję poznać proboszcza Benedykta Chmielowskiego. Szczególna przyjaźń zawiązuje się pomiędzy nim a Drużbacką. Proboszcz i Elżbieta mają bardzo podobne spojrzenie na świecie. Panie wyjeżdżają, ale kontakt pomiędzy nimi a proboszczem się nie urywa.

Niedługo potem, w Rohatynie pojawia się Jakub Lejbowicz Frank. Wygadany Żyd, który głosi bardzo kontrowersyjne idee. Takie, które sprawiają, że społeczeństwo żydowskie staje się podzielone. Niektórzy uważają, że Frank ma rację twierdząc, iż kościół zbudowany jest na kłamstwie. Inni z kolei uważają, że gada on same kłamstwa, wysuwając takie śmiałe idee. Kto tak naprawdę ma rację?

Książka, która pozostawia człowieka z własnymi myślami. Dzieło, które pozwala spojrzeć na otaczający świat z zupełnie innej perspektywy. Tokarczuk wie, jak wzruszyć czytelnika